Przez te wszystkie lata spółka pozostawała w rękach polskich właścicieli. Firma istnieje od 1998 roku – powstał wówczas pomysł, aby przygotować plany budowy zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Koksowniczych „Przyjaźń". Budowę rozpoczęto w lutym 1999 roku, a budynek oddano już jesienią tego samego roku. Obecne Final wchodzi w skład Grupy Yawal, która również jest spółką z polskim kapitałem oraz w rękach polskiej właścicielki, pani Karoliny Mzyk – Callias.
Pod jej kierunkiem priorytetem Finalu stała się innowacyjność oparta o zrównoważony rozwój. Misja i wizja przedsiębiorstwa Final S.A. wyznaczają nadrzędne cele, jakimi kieruje się cały zespół wyspecjalizowanych pracowników gotowych na wyzwania stawiane przez klientów, wysłuchanie ich potrzeb i stworzenie profili aluminiowych w pełni odpowiadających innowacyjnym projektom. Ważnym elementem misji firmy jest tworzenie produktów, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo przy jednoczesnej dbałości o ekologię. Final stara się jak najbardziej minimalizować ślad węglowy, jaki jego działalność pozostawia w środowisku naturalnym, dlatego nie bez znaczenia są dla niego zalety aluminium pod względem możliwości jego ponownego wykorzystania.
Wyroby Final S.A. powstają w oparciu o międzynarodowe normy. Pierwsza z nich, ISO 9001:2015 potwierdza, że nasze profile spełniają odpowiednie wymagania jakościowe pod kątem produkcji i projektowania aluminiowych profili wyciskanych oraz w zakresie prefabrykacji i anodowania profili i elementów aluminiowych. Firma posiada również certyfikaty, które potwierdzają najwyższą jakość narzędzi, które wykorzystuje się w procesie produkcji. Wszystko to sprawia, że oferowane przez firmę usługi mogą być realizowane w oparciu o najnowsze technologie i standardy.
Przetwórstwo aluminium jest jedną z najszybciej rozwijającej się obecnie gałęzią branży metalowej w Polsce. Warto również zauważyć, że od kilku lat Polska nie jest już uważana w międzynarodowym przemyśle za „low cost country” („kraj niskich kosztów”) a „best cost country” – „kraj najlepszych kosztów”. Wynika to z najlepszego stosunku jakości do ceny produktu. Z tego względu Final S.A. będąc w całości polską firmą, może podbijać swoimi produktami zagraniczne rynki – np. niemiecki, czeski czy szwajcarski.
FINAL
press box
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET